Etykiety

piątek, 23 grudnia 2011

114. Changes

Tim Burton. Nic więcej dodawać nie muszę. :)
 ktoś wie może, jak nazywa się autor? pamiętam, że ma w swoim dorobku wiele innych równie interesujący zdjęć, ale niestety zapomniałem nazwiska.

Prezenty kupione (dziękuję Darii i Gosi za pomoc i towarzystwo :)), choinka od tygodnia ubrana, pokój posprzątany, ciasteczka zrobione. Za otrzymaną wczoraj kartę kupiłem "Zieloną milę" Stephena Kinga. Nawet śnieg wciąż jest. Pięknie. :)

1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwą Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków".

1349 r. - W ponad 350 niemieckich miastach i wsiach giną niemalże wszyscy Żydzi, na ogół paleni żywcem. W ciągu jednego roku chrześcijanie wymordowali więcej Żydów niż niegdyś, w ciągu dwustu lat prześladowań, poganie wymordowali chrześcijan. To tylko jeden z wielu epizodów pogromów Żydów, gdyż podobne zdarzenia miały miejsce przez cały okres panowania chrześcijaństwa.

 II w. - Święty Klemens z Aleksandrii pisał: "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą".

początek XX w. - Papież Leon XIII uzasadnia karę śmierci: "Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią przeciw niemu i naruszą jedność duchową".
 
1939 r. - Papież Pius XII w liście do hierarchii kościelnej USA dopatruje się przyczyny "dzisiejszych nieszczęść" nie w faszyzmie, lecz m.in. w krótkich spódnicach pań. Poparcie Piusa XII dla hitlerowskiej napaści na Polskę znalazło swój wyraz w encyklice z 20 października 1939 r. Papież uznał ją za "walkę interesów o sprawiedliwy podział bogactw, którymi Bóg obdarzył ludzkość."
 
God ist tot - w każdej postaci. Wrócę chyba do lektury "Antychrysta".

było, ale lubię.
'And still we march further away,
Singing our songs of yesterday.
While so much still stands in our way,
Voices with nothing to say.'

9 komentarzy:

 1. dziękować, ;3

  u mnie też już wszystko przygotowane.
  choinka, prezenty.. ;3

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komplement jest sam w sobie sensowny. Dziękuję :)

  Mam nadzieję, że będziesz miał piękne święta.

  OdpowiedzUsuń
 3. te daty ... przerażające ... o takich rzeczach Nam w szkole nie mówią...

  OdpowiedzUsuń
 4. HejHejHEJ CZYTASZ NIETZSCHEGO?
  Myślałam, że jestem już sama kompletnie, a tu takie zaskoczenie...
  Plus dla Ciebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bierz się za "Zieloną Milę", bo warto. Dobry prezent sobie wybrałeś.

  Co do dat - nie mam pojęcia, co mają wspólnego ze świętami, ale o takich rzeczach powinni nas w szkole uczyć na historii a nie o... pierdołach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nietzsche ,no noo :D
  Ja nie lubię Glee, głupi, niczego nie prezentujący serialik, aczkolwiek niektóre piosenki są ok. :D

  No i dziękuję za życzenia :3

  OdpowiedzUsuń
 7. No wiesz, mimo mojego młodego wieku, lubię dobre książki :D

  OdpowiedzUsuń